24/Seven Atlanta Competition Results

Friday Results

“Rescue”

Morgan Grier

High Gold & 5th Place Mini Soloist


“To The Top”

Cadence Lyles

High Gold & 8th Place Mini Soloist


“Northern Wind

Loren Puchalski

High Gold & 4th Place Junior Soloist


“Our Reflection”

Christian Butts

High Gold & 7th Place Teen Soloist


“Numb”

Niya Smith

Stop The Clock & 4th Place Teen Soloist


“Bim”

Javon Moore

High Gold & 7th Place Teen Soloist


“Come Along”

Madison Braswell, Acacia Turner, and Katelyn Yancey

High Gold & 3rd Place Junior Duo/Trio


“Fade”

Xavier Logan & Niya Smith

Stop The Clock & 2nd Place Teen Duo/Trio


“Bridge Over Troubled Water”

High Gold & 1st Place Junior Lyrical


“Baby I Love You”

High Gold


“Go!”

High Gold


“Satisfied”

Camille Phelps

Stop The Clock & 4th Place Senior Soloist


“The Sparrow”

Stop The Clock, 1st Place Senior Contemporary, & 1st Place High Score Senior Line


“Mad Rush”

Charizma Lawrence, Camille Phelps, and Sydney Worthy

Stop The Clock & 1st Place Senior Duo/Trio


“Everyday”

Xavier Logan

Stop The Clock & 4th Place Senior Soloist


“And They Stood There, Wading”

Charizma Lawrence

Stop The Clock & 1st Place Senior Soloist


“Love Don’t Live Here Anymore”

Pili Malawa

High Gold & 10th Place Senior Soloist


“Through The Fog”

Sydney Worthy

Stop The Clock & 4th Place Senior Soloist


“Ninja Trap”

High Gold & 1st Place Senior Production


“Freedom”

Stop The Clock & 1st Place High Score Senior Small Group


“What A Beautiful Morning”

Stop The Clock, 1st Place Senior Musical Theatre, 1st Place High Score Senior Line, & 11’ O Clock Number


Saturday Results

“Henjilas”

Alora Freeman & Cadence Lyles

High Gold


“Work”

High Gold


“Go Off”

High Gold


“Show Out”

Stop The Clock, 2nd Place Mini Production, & 11 O’ Clock Number


“They Don’t Really Care About Us”

Stop The Clock & High Score Teen Jazz


“I’ll Be Seeing You”

Stop the Clock & 1st Place Teen Lyrical

“Black Panther”

Stop The Clock, 1st Place Teen Production, High Score Contemporary, 11 O’CLock Number, & Studio Showcase


“I Like It”

Stop the Clock & 3rd Place High Score Teen Line


“Bring It On”

Stop The Clock & 2nd Place Teen Production


Sunday

Mini Non-Stop Dancer Finalists

Riverly Carr, Morgan Grier, and Cadence Lyles


Junior Non-Stop Dancer Finalists

Madison Braswell, Klarke Jackson, Loren Puchalski, London Smith, Acacia Turner


Teen Non-Stop Dancer Finalists

Christian Butts, Nadia Foster, Javon Moore, and Niya Smith


Senior Non-Stop Dancer Finalists

Khyla Bell, Kelsi Fears, Kayla Kemp, Xavier Logan, Charizma Lawrence, Pili Malawa, Camille Phelps, Morgen Watkins, and Sydney Worthy

Teen Female Nonstop Dancer Winner

Niya Smith


Teen Male Nonstop Dancer Winners

Christian Butts & Javon Moore


Senior Female Nonstop Dancer Winners

Charizma Lawrence & Pili Malawa


Senior Male Nonstop Dancer Winner

Xavier Logan


High Five Scholarships


Tap

Ryan Henderson & Indiya Spann

Jazz

Amiyah Brown, Rhegan Clemons, Alaina Crosslin, Nicole Mitchell, Skyler Sanford, and Sydney Scott


Ballet

Sheridan Bates, Channing Jones, and Malia Williams


Hip-Hop

Taylor Campbell, Janay Latimer, Jayda Roach, Anyla Simmons, Zyaire Smith, Laila Taylor, and Katelyn Yancey


Weekend Warriors

Nick Young (Tap) - Indiya Spann

Blake McGrath (Jazz Funk) - Laila Taylor




Instagram

3695 Cascade Road, Atlanta, GA 30311 | 404-346-4232

0
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
  • White Vimeo Icon